W dniach 13-14 września 2023 r. w Białymstoku ponad 200 uczestników, reprezentujących spółki wodociągowo-kanalizacyjne, dostawców innowacyjnych rozwiązań oraz świat nauki, zgromadziło się na drugiej edycji Konferencji Oczyszczalnie Przyszłości. Wśród wystąpień nie mogło zabraknąć AquaRD.

Na konferencji, wśród 25 prelekcji i 4 paneli tematycznych znalazła się prezentacja projektu Haliotis 2 podczas której Andrzej Jankowski – Prezes Zarządu AquaRD w imieniu grupy SUEZ omówił największą we Francji i jedna z największych w Europie instalacji odzyskiwania i oczyszczania ścieków nowej generacji. Ta innowacyjna instalacja nie tylko oczyszcza ścieki, ale także eliminuje z nich mikroplastik, poprawia jakość powietrza i generuje energię. Prezentacja tego projektu doskonale wpisała się w program, który skupiał się na przyszłości technologii i innowacji w dziedzinie oczyszczalni ścieków.

W trakcie prelekcji uczestnicy mogli przedyskutować nowe szanse i wyzwania branży. Mieli także okazję zwiedzić lokalne oczyszczalnie i poznać najnowsze technologie branżowe na jednym z 24 stoisk prezentacyjnych partnerów wydarzenia. Konferencja była także okazją do rozmów, wymiany wiedzy oraz nawiązywania kontaktów pomiędzy przedstawicielami środowiska.

Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości organizowana jest przez firmę BMP, przy wsparciu honorowego gospodarza konferencji, Wodociągów Białostockich.

Fotografie pochodzą z serwisu KierunekWodKan.pl

Categories Wydarzenia
Aq_logo_white

Od 2019 r. należymy do grupy SUEZ.

suez