AquaRD sp. z o.o. jest doświadczonym, dynamicznie rozwijającym się polskim przedsiębiorstwem.

Powołany w 2001 roku jako zespół inżynierów CellBOX Team bardzo szybko stał się dostawcą nowoczesnych produktów dla funkcjonujących na rynku polskich operatorów GSM oraz licznych podmiotów sektora branżowego i prywatnego m.in. spółek wodociągowych, tranzytu gazu, energetycznych i przedsiębiorstw specjalizujących się w ochronie mienia.

W 2009 roku Zespół CellBOX Team został przeniesiony do celowego podmiotu i do dziś działa pod nazwą AquaRD. Jednocześnie, na skutek procesu wdrażania planów inwestycyjnych oraz w wyniku szczegółowych analiz rynkowych działalność zespołu została ukierunkowana na prace badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe w branży wodociągowo-kanalizacyjnej. Działalność skupiła się na opracowaniu i wdrażaniu nowych technologii z dziedziny sterowania, kontroli, komunikacji i transmisji bezprzewodowej oraz systemów optymalizacji dystrybucji zasobów wody.

Od tego czasu AquaRD sp. z o.o. stale poszerza zakres działalności operacyjnej, tworząc nowe rozwiązania integrujące autonomiczne do tej pory systemy zarządzania infrastrukturą wodociągową w jeden system. Owocuje to nowymi produktami o wysokim potencjale innowacyjnym, pozwalając osiągnąć efektywniejszą wymianę informacji i uzyskanie efektu synergii.

Mając na uwadze transformacje rynkowe związane z finansowaniem projektów branżowych z funduszy Unii Europejskiej, a także wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku premiującego silne organizacje posiadające olbrzymie zaplecze branżowe, spółka AquaRD w 2019 r. weszła w struktury międzynarodowej grupy SUEZ. Dzięki temu nasze produkty i rozwiązania poszerzyły ofertę grupy na rynku międzynarodowym, a jednocześnie wiedza, doświadczenie i produkty grupy stały się znakomitym rozszerzeniem portfolio produktowego AquaRD. Potężne zaplecze doświadczonej kadry inżynierskiej daje firmie AquaRD możliwość uczestnictwa w największych projektach realizacyjnych, wdrożeniowych i rozwojowych w kraju i za granicą.

Aq_logo_white

Od 2019 r. należymy do grupy SUEZ.

suez